Jak na povislou kůži při redukci váhy

Hodně klientek se mne ptá, co dělat, aby jim po zhubnutí většího množství kilogramů nezůstala povislá kůže nebo nepěkné vrásky. Budete se divit, ale netýká se to jen starších klient ek, ale tato situace může postihnout i mnohem mladší ročníky. Pokud klientky hubnou v programu Metabolic Balance®, mají již od začátku zajištěnu kvalitní stravu. Tato je nejdůležitější v boji proti stárnutí. Ale sama o sobě nestačí. Je nutné naši snahu podpořit dalšími kroky.

Základem je prevence. Pokud vím, že chci zhubnout větší množství kilogramů, je vhodné začít s péčí o kůži ihned od zahájení hubnutí.

V první řadě doporučuji dodržovat pitný režim. Čistá voda v množství cca 35 ml na kilogram váhy je opravdu důležitá. Bez dostatečného zavodnění ztrácí kůže elasticitu a začínají se tvořit vrásky.

Vznik vrásek také přímo podporuje kouření. Proto, pokud chcete při redukci váhy předejít tvorbě vrásek, určitě bych omezila kouření. Omezení kouření mimo jiné nejen sníží riziko vzniku vrásek, ale také proto, aby nedocházelo ke zbytečnému dráždění žláz s vnitřní sekrecí a vylučování šťáv a hormonů, které mohou způsobovat pocit hladu.

Tryor siluetařetím opatřením je přímo péče o kůži celého těla. Aby kůže zůstala elastická a dobře se stahovala, doporučuji sprchování střídavě teplejší a studenější vodou. Následně je vhodné kůži vytřít ručníkem do sucha a kůži ošetřit vhodným krémem, mlékem nebo speciálním přípravkem na celulitidu a zpevnění kůže a podkoží. Většinou se nám osvědčil český přípravek Silueta na II.a III.stupeň celulitidy ( 500 ml) od firmy Ryor. Po raním sprchování je vhodný přípravek Lipored Ultra od firmy Ryor – podporuje odstraňování podkožního tuku a zpevňuje kůži i podkoží.

Další možností, jak můžeme předejít tvorbě vrásek, jsou – anticelulitidní a lymfatická masáž. Obě masáže musí provádět certifikovaný pracovník. Anticelulitidní masáž pomáhá zpevnit kůži a podkoží a lymfatická masáryor-lipored-ultra-novinka-200-ml-0.jpg.bigž pomáhá odstraňovat zplodiny z těla tím, že podpoří lymfatický oběh. Tak se urychlí proces štěpení tuků a tím i hubnutí. Určitě bych upřednostnila ruční lymfatickou masáž před přístrojovou. Mimo to, ruční lymfatická masáž na rozdíl od přístrojové, je určitě účinější. Můžete zvolit nejprve celotělovou a poté několik částečných masáží. To, jak často byste měli na masáže chodit, vám doporučí lymfoložka. Nejčastěji je doporučovaná měsíční frekvence, doplněná dvacetidenní lymfatickou kůrou čajem – opět máme nejlepší zkušenost s čajem Lymfodren od Ryor. Celou kůru lymfatických masáží doporučujeme opět končit celotělovou lymfatickou masáží.

83564Všechna tato doporučení můžeme ještě doplnit ošetřením kůže pomocí galvanické žehličky. Galvanický proud výrazně redukuje již vzniklé vrásky a pomáhá v prevenci vzniku již vzniklých vrásek. Dále také pomáhá stahovat povislu kůži v podbradku, podpaží a podobně.

Tímto způsobem pomáháme našim klientkám nejen redukovat váhu, ale také předcházet vzniku nepěkných vrásek a kožních záhybů po celém těle.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde. rozumím